[Wikimedia-ua-announce] Програма "національно-патріотичного виховання" Міністерства молоді та спорту

Leonst leonst на ukr.net
Втр 12 Січ 2016 21:01:27 UTC


Відділу національно-патріотичного виховання (НПВ) в Міністерстві молоді та спорту виділили 10 млн на національно-патріотичне виховання, і вони хочуть залучити громадські організації до вигадування й проведення різноманітних заходів та до створення відповідних матеріалів, зокрема на тему української мови. Сьогодні довелося побувати на цих зборах для ГО.  На них було багато представників різних громадських організацій, яких зібрали буквально за ніч. Загалом терміни стислі, орієнтовно протягом тижня повинні бути подані вже готові проекти до ММС.  
Що за проекти: 
-спрямовані на Національно-патріотичне виховання молоді. Детальніше що таке НПВ дивіться перш за все, ці два документ  http://www.kmu.gov. ua/control/uk/cardnpd?docid= 248748857  та  http://www.president.gov.ua/ documents/5802015-19494  , а також нові документи у цьому розділі на сайті ММС -  http://www.dsmsu.gov.ua/ index/ua/category/380 також цей закон -  http://zakon3.rada.gov.ua/ laws/show/314-19 
-Алгоритм. Потрібно зв'язатися з якимось обласним чи Київським міським управлінням з тих що відповідають за цю сферу (назви можуть бути різні в різних регіонах) і запропонувати їм проект заходу, посилаючись на "Стратегію національно-патріотичного виховання дітей та молоді на 2016 — 2020 роки" та на "Розпорядження Кабміну Про затвердження плану заходів щодо національно-патріотичного виховання молоді на 2016 рік". Якщо вони відмовлятимуть без нормальних мотивів чи саботуватимуть то Ляхович радив писати звернення Президенту про саботаж з боку адміністрацій) Хоча він також казав що обдзвонить всіх голів відповідних управлінь і попросить їх всіляко сприяти ініціативам організацій. Від організацій вимагається нормальна ідея що відповідає нормам НПВ і розпис кількісних параметрів проекту і готовність той проект значною мірою реалізовувати. Готові проекти, кошторис вже управління подаватимуть у ММС. Які саме документи потрібні і зразки готових - Ляхович обіцяв вислати документи на електронну пошту. Принаймні казалося про анкету проекту і розрахунок витрат. 
-Захід має бути всеукраїнським, тобто має охоплювати людей не менш ніж з 14 регіонів. Це не так вже й складно, на приклад відеоролик на ютубі дивитимуться люди з усіх 27 регіонів України. Або міжнародним - не менше 25% охоплених людей з закордону. 

- Їм потрібні максимально кількісні показник проекту, це перш за все "кількість охоплених чи учасників" і щось на зразок "рівень зростання патріотизму", але другий параметр менш важливий. 
- Статті витрат:Норма проживання в готелі - до 250 грн на людину. Харчування до 30 грн на людину, але обіцяли збільшити до 60 грн на добу. Проїзд - по місту розрахунок в годинах, між містами в кілометрах. Оренда приміщення. Оренда обладнання (кількість одиниць, марка, час оренди). Поліграфічні послуги (наклад, кількість сторінок...). Канцелярія. Інформаційні послуги. Інші витрати. Нагороди і призи йдуть за окремою статтею і норми там застарілі та мізерні. Зарпалати чи гонорари не оплачуються. 

-Потрібно зробити якість методичні матеріали - хоча б програму заходу. 

-Аудит заходів частково теж виконуватимуть такі ж волонтери. 
- Табір не більше 5 днів... є якісь норми, але я не встиг записати. 

- Якщо якась стаття буде більше 200 тисяч грн то відповідно до закону про держзакупівлі - проводитиметься тендер. 
- Гроші будуть лише з квітня. 
НМД варто скористатися такою нагодою, хоча б заради використання державного адмінресурсу на місцях заради на приклад, проведення конкурсів з написання статей серед школярів і студентів на відповідну тематику, або ж заради проведення серії віківишколів у навчальних закладах, або може сполучити це з ідеєю вікітабору, тощо. Особливо їх звісно цікавлять регіони так званного Південного-Сходу. Треба влаштувати мозковий штурм  задля напрацювання адекватних ідей 
---------- наступна частина -----------
HTML вкладення було очищене...
URL: <https://lists.wikimedia.org/pipermail/wikimedia-ua-announce/attachments/20160112/b1d4c2c7/attachment.html>


Докладна інформація про список листування Wikimedia-ua-announce